czwartek, 12 styczeń 2017 08:26

Przedawnienie roszczeń gminy o zapłatę czynszu najmu mieszkania komunalnego

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Roszczenie gminy o zapłatę czynszu najmu jest roszczeniem okresowym i podlega trzyletniemu okresowi przedawnienia na podstawie art. 118 Kodeksu cywilnego. Ponadto bardzo ważną kwestią w tego typu sprawach jest prawidłowe zgłoszenie zarzutu przedawnienia roszczenia gminy o zapłatę czynszu najmu w sprzeciwie od wydanego przez sąd nakazu zapłaty.

Prawidłowo złożony sprzeciw powoduje uchylenie nakazu zapłaty. Termin złożenia sprzeciwu jest nieprzekraczalny i wynosi 14 dni od doręczenia nakazu zapłaty pozwanemu z sądu. Zarzut przedawnienia możemy skutecznie podnieść jedynie w sprzeciwie, natomiast podnoszenie zarzutu w korespondencji z gminą nie ma większego znaczenia i sensu. Sprzeciw należy złożyć zazwyczaj na urzędowym formularzu. Zachęcamy Państwa do kontaktu z kancelarią poprzez zakładkę kontakt lub opisanie swojego problemu prawnego, przesłanie dokumentacji dotyczącej sprawy za pomocą formularza zgłoszeniowego. Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej kancelaria może udzielić porady prawnej za darmo.

Czytany 800 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 sierpień 2018 16:36

Jesteśmy też na facebook

O nas

Kancelaria prawna Meritum we Wrocławiu i Oleśnicy oferuje usługi prawne dla osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego w postępowaniu przedsądowym oraz w postępowaniu sądowym we wszystkich instancjach.

Szybki kontakt

Kancelaria Doradztwa Prawnego Meritum
Wrocław, ul. Biskupia 10A/13
tel. 723 111 743

Filia Kancelarii Doradztwa Prawnego Meritum
Oleśnica, ul. A. Mickiewicza 4B/8
tel.: 535 261 321